Сам Майер изпревари Райън Сиг с 0,002 секунди, за да спечели състезанието Xfinity Series в Тексас: `Това е нереално`
Снимка: foxnews.com
Fox News | 2024-04-14 | 19:35:20

The Xfinity Series' Andy's Frozen Custard 300 на Texas Motor Speedway в събота следобед дойде до последната обиколка между Сам Майер и Райън Сиг.

Майер направи пас на Сиг в последната обиколка. Двамата със Сиг се състезаваха силно към стартовата и финалната линия. Но Майер беше този, който стигна до победата с 0,002 секунди.

Сам Майер (#1 JR Motorsports Carolina Carports Chevrolet) изпревари Райън Сиг (#39 RSS Racing Sci Aps Ford), за да спечели NASCAR Xfinity Series Andy's Frozen Custard 300 на 13 април 2024 г. на Texas Motor Speedway във Форт Уърт, Тексас. (Matthew Pearce/Icon Sportswire чрез Getty Images)

„Това е нереално. означава, че се върнах като секунда и половина, вероятно, в един момент, така че да наваксам толкова много време за това малко време със сигурност е нереално“, каза Майер. „Ние водехме в най-важната обиколка... Не доминирахме по никакъв начин, но със сигурност работихме, за да стигнем до тази точка, за да спечелим така.“

Sieg се ускори от 10-то до първо място в четири обиколки точно преди последния знак за предупреждение на състезанието. Той водеше в последната обиколка на състезанието, но тогава Майер го настигна.

Сиг стигна до вътрешността на Майер на последния завой, но пропусна върху победата с няколко инча.

Сам Майер (#1 JR Motorsports Carolina Carports Chevrolet) позира с череп на дълъг рог, след като спечели NASCAR Xfinity Series Andy's Frozen Custard 300 на април 13, 2024 на Texas Motor Speedway във Форт Уърт, Тексас. (Крис Ледук/Icon Sportswire чрез Getty Images)

„Първата емоция определено е разочарование. Имахме го. Водехме в края,“ каза Зиг. „Станахме отпред, но просто бяхме твърде стегнати. Правех всичко по силите си. Сменях линии, сменях спирачки, променях всичко.

„Беше толкова близо. Видях го да идва. Правех всичко по силите си. В крайна сметка просто се опитвах да го блъсна в стената, за да спечеля състезанието. Просто бяхме толкова близо."

Джъстин Алейджър завърши на трето място с Ей Джей Алмендингер, Коул Къстър, Остин Хил, Райън Труекс, Сами Смит, Джеси Лав и Антъни Алфредо, които завършиха топ 10.

Сам Майер, отзад, изпреварва Райън Сиг (39) на финалната линия, за да спечели автомобилното състезание NASCAR Xfinity Series във Форт Уърт, Тексас, събота, 13 април 2024 г. (AP Photo/Лари Папке)

Майер се премести на 14-то място в класирането, докато Сиг се премести на 11-то място.

Асошиейтед прес допринесе за този доклад.

Следвайте Fox News Digital's и се абонирайте.